Pro starosty


Jste starosta a řešíte špatný stav vozovek?

Konec výmolů na silnicích! Máme pro vás řešení

Trápí vaši obec, městys či město špatný stav silnic? Už se zase na komunikacích objevily další a další výmoly, které ohrožují bezpečnost chodců, cyklistů, řidičů i dalších účastníků silničního provozu?

Stěžují si u vás občané na špatný stav vozovek, nadávají na výmoly, že si kvůli nim ničí nejen automobily, ale jsou nebezpečné pro cyklisty i řidiče?

A jak to, že na relativně nové cyklostezce se zase objevilo další poškození? Probíráte toto téma na jednání rady a zastupitelstva? Je to pro vás palčivé téma?

Máme pro vás řešení. Vyvinuli jsme unikátní technologii na opravu výtluků na asfaltových vozovkách. Nabízíme nejen technologii, ale i produkty, které vám pomohou tento problém trvale vyřešit.

 


Výtluk, výmol? Nebezpečí, které číhá na vozovkách i cyklostezkách

A co je vlastně výtluk? Výtluky patří mezi povrchové poruchy asfaltových vozovek. Na vině je nejen působení klimatických vlivů, ale i technologická nekázeň při pokládce nových asfaltových povrchů.  

Výtluky se tvoří zejména při střídání plusových a mínusových teplot, kdy dochází vlivem zamrzání vody v prasklinách a spárách k porušení konzistence obrusné vrstvy. Vlivem dopravní zátěže je pak takto porušená asfaltová vrstva zcela poškozena a vzniká ostře ohraničená porucha – výtluk, který zasahuje přes celou obrusnou vrstvu vozovky.  Jakýkoliv výtluk tak následně ovlivňuje bezpečnost, plynulost i komfort silničního provozu.

Následně dochází k neustálému zvětšování plochy a hloubky těchto výtluků, rozšiřování do plochy povrchu vozovky, rozpad obrusné vrstvy vozovky, případně úplný rozpad asfaltových vrstev a vozovky.


A hlavní problém dnešních silnic v souvislosti s výtluky?

Výtluky jsou opravovány až ve chvíli, kdy jsou opravdu nebezpečné. Opravy se zejména v zimním období provádí pouze provizorně a kvalitní trvalé opravy se odkládají do doby, kdy je množství poruch v jedné oblasti tak široké, že se oprava vyplatí.

Použitím naší technologie lze opravy zajistit okamžitě při vzniku problému a zajistit tak občanům klidnou cestu po vaší obci.

 


Máme pro vás řešení! Unikátní technologii, zařízení FT3 či systémový kontejner

Starostům obcí nebo jejich svazkům nabízíme několik druhů produktů využívající unikátní technologie, které vám pomohou s problémem výtluků na silnicích.

 

Zařízení FT3

Zařízení FT3 slouží samostatně k opravě výmolů na asfaltových vozovkách různých velikostí, pouze je potřeba zajistit dostatečně výkonný zdroj elektrické energie. FT3 je určený na ohřev asfaltových povrchů, což je nezbytné pro provedení kvalitní trvalé opravy (opravy výtluků, prasklin či různých nerovností). Oprava pomocí zařízení FT3 trvá pouze 1 hodinu a lze ji realizovat i v zimě.  Přečtěte si více detailů o zařízení FT3.

Systémový kontejner

Systémový kontejner umožňuje jednoduché uložení a přepravu veškerého zařízení a materiálu nezbytného na opravy výtluků a dalších poruch na silnicích a asfaltových površích. Kontejner obsluze zajištuje efektivnější a komfortní manipulaci při opravách a hlavně je osazen výkonnou elektrocentrálou jako zdroje elektrické energie pro všechna zařízení.

Kontejner rovněž chrání jednotlivé komponenty při dopravě na místo opravy. Současně zajišťuje pracovní prostředí celého teamu.

Kromě vlastního zařízení FT3 a pece na ohřev materiálu obsahuje elektrocentrálu zajišťující provoz stroje FT3, pece na ohřev asfaltové směsi určené na opravu výtluků i kompresoru na dodávku stlačeného vzduchu pro čištění opravovaného místa (např. výtluků nebo prasklin ve vozovkách). Kontejner umožňuje bezpečnou přepravu dostatečného množství asfaltového materiálu, hutnícího zařízení (vibrační desky), drobného nářadí, dopravního značení a dalšího nezbytného materiálu. Přečtěte si detaily o systémovém kontejneru.

Vedle zařízení FT3 a systémového kontejneru nabízíme i mikrovlnou pec na ohřev asfaltové směsi, kterou lze také využívat samostatně pro ohřev asfaltových směsí. 

 


Proč opravovat silnice tímto způsobem?

 • Delší životnost a trvanlivost opraveného asfaltového povrchu.
 • Je zajištěna homogennost povrchu – dojde ke splynutí nového materiálu s okolním povrchem.
 • Nevznikají spáry a nebezpečné nerovnosti, které často významně zkracují délku životnosti opravy.
 • Opravujte celoročně – s touto technologií lze opravy silnic realizovat po celý rok, a to i v zimním období.
 • Různé druhy vozovek -  opravy lze realizovat na různých velikostech asfaltových vozovek, i na komunikacích s většími sklony (příkré příjezdy k domu, ulice apod., silnice, dálnice, místní komunikace, cyklostezky, letiště, závodní dráhy nebo manipulační plochy skladových prostorů).
 • Opravu lze provádět na starších vozovkách, ale i na zcela nových – tím se zamezí dalšímu rozšiřování výtluků.
 • Různé druhy poškození – od menších prasklin až po výmoly o velikosti 70 × 50 cm v jednom pracovním kroku.
 • Oprava je provedena rychle a trvale – oprava výtluků je provedena dvoučlennou posádkou cca do 1 hodiny od zahájení prací.
 • Efektivita – použitím této unikátní technologie vznikají menší finanční nároky na čas a energii. Více efektivity v tomto případě přináší užitek.
 • Technický protokol – během opravy stroj vytváří technický protokol. Ten obsahuje informace o času, místě a době opravy, technické parametry, jako jsou teplota materiálu, spotřeba apod. Protokol je zároveň garancí kvality a zárukou jakosti provedené opravy.
 • Transparentnost online – stroj umožňuje sdílení informací technického protokolu prostřednictvím internetu, např. na webových stránkách správců komunikací.
 • Ekologie – ekologie je pro nás důležitá. Na opravu použijete jen nezbytně nutné množství opravné směsi.
 • Unikání know-how – ojedinělá a v České republice vyvinutá technologie, která je využitelná celosvětově. Moderní technologie představuje kvalitní přístup k opravě výmolů, které trápí občany po celé Evropě.
  Spolupracujeme s autoritami v oboru – technologie byla vyvinuta ve spolupráci s Akademií věd České republiky.
 • Na produkty poskytujeme záruční i pozáruční servis.
  Zařízení je certifikováno z bezpečnostního i zdravotního hlediska.
 • Zajišťujeme školení vašich pracovníků obsluhy.

Více najdete v sekci O nás.

Chcete vědět více? Ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme.

Napište nám přes kontaktní formulář.

 


 

>