Aktuality


Image

Uzavírky, zácpy, dopravní nehody a rozčilení řidiči: tradice konce prázdnin na českých silnicích. Dlouhodobé řešení přitom existuje! - TISKOVÁ ZPRÁVA

27. 08. 2020, Vyjádření Jiřího Rušikvase, zakladatele společnosti FUTTEC, nejen k blížícímu se konci letních prázdnin a s tím souvisejícím hustým provozem na tuzemských komunikacích, ale i ke špatnému technickému stavu silnic, nekonečnému cyklu uzavírek a dopravních kolon nebo velké nehodovosti.

Image

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek. Opravy revoluční technologií FUTTEC prokázaly při testech kvalitu překonávající i požadavky na nové vozovky - TISKOVÁ ZPRÁVA

11. 08. 2020, Více než 200 let po průmyslové revoluci má většina výrobků a staveb přesně definované technické parametry pro zhodnocení kvality, zvláště pokud je na nich nebo na jejich vlastnostech závislá bezpečnost osob či majetku. Tato kritéria – vyjádřená většinou pomocí fyzikálně-chemických veličin – upravuje řada světových, evropských i českých technických norem.

Image

Preventivní opravy silnic jsou nutné, pasportizace výtluků a trhlin ale chybí. Řešením je inovativní technologie a digitální aplikace FUTTEC - tisková zpráva

23. 07. 2020, Mimořádná situace, spojená s pandemií Covid-19, podtrhla neocenitelný přínos digitalizace a inovativních technologických řešení. Aktuální vývoj vytváří silný tlak na zrychlení digitální transformace nejen ve firmách, ale také ve státní správě. Jedním z příkladů moderních technologií, které mohou mít celospolečensky pozitivní dopad, je softwarová aplikace pro záznam poruch a oprav vozovek mikrovlnnou technologií FUTTEC App.

Image

napsali o nás: Nová technologie slibuje konec ‚nekonečných‘ oprav na asfaltovaných silnicích - tisková zpráva

17. 07. 2020 Všichni bohužel moc dobře známe situaci, kdy se na cestě udělá díra, silničáři ji opraví, ale za pár týdnů je tam znovu. To by měla změnit technologie, kterou vyvinula česká společnost FUTTEC společně s Ústavem chemických procesů Akademie věd a VUT Brno. Funguje na bázi mikrovlnného ohřevu asfaltu. Při opravě nevznikají žádné spáry a opravená silnice tak vydrží výrazně déle.

Image

Údržba silnic stojí ročně miliardy, technologie FUTTEC přináší výrazné úspory

13. 07. 2020, Podle údajů Registru smluv přesahují roční náklady na údržbu silnic a dálnic ve správě ŘSD částku 9 miliard korun. Náklady na opravu silnic II. a III. tříd ve správě krajů se dle SFDI pohybují na 800 miliónech Kč. Údržba ulic v obcích je odhadována na 900 milionů korun, celkem se tedy za údržbu silnic utratí každý rok 10,7 miliardy Kč. „Významnou úsporu těchto nákladů a také výrazně lepší kvalitu našich ulic, silnic i dálnic může přinést naše nová mikrovlnná technologie oprav výtluků,“ říká v rozhovoru pro časopis Skypaper zakladatel společnosti FUTTEC Jiří Rušikvas.

Image

Preventivní údržba silnic se v ČR podceňuje, přitom je to zásadní krok ke dlouhodobým úsporám - TISKOVÁ ZPRÁVA

08. 07. 2020, Všichni bychom chtěli jezdit po silnicích, které jsou hladké, bezpečné a dobře udržované. Tyto jejich vlastnosti jsou podstatné nejen pro bezproblémové fungování ekonomiky (průmysl, zemědělství, obchod), ale i pro naši osobní dopravu. Podle údajů Světové banky je ekonomická návratnost prostředků vložených do údržby silnic (Economic Rate of Return ) téměř dvakrát vyšší než prostředky vložené do nové výstavby. Na preventivní údržbu českých komunikací se však u nás mnohdy zapomíná.

Image

Napsali o nás: Mikrovlnka na výtluky. Česká firma vyvinula přístroj na opravu děr na silnicích

22. 06. 2020, Běžně se výtluky asfaltem pouze zalijí a zarovnají. Pak ale mezi původním materiálem a novou vrstvou mohou vzniknout spáry.

Image

Výdaje na údržbu silnic v České republice dosahují 11 miliard korun ročně, využití technologie FUTTEC může přinést výrazné úspory - TISKOVÁ ZPRÁVA

09. 06. 2020, Podle údajů Registru smluv přesahují roční náklady na údržbu k silnic a dálnic ve správě ŘSD částku 9 miliard korun. Náklady na opravu silnic II. a III. třídy (silnice ve správě krajů) se pohybují dle SFDI 800 miliónů korun. Údržba ulic v obcích je odhadována na 900 milionů korun , celkem se tedy u nás za údržbu silnic utratí každý rok cca 10,7 miliard Kč.

Image

Naše opravy na D2 přežily zimu bez úhony

11. 05. 2020, Realizovaná oprava mikrovlnnou technologií FUTTEC

Image

Mimořádná nabídka pracovní čety vybavené mikrovlnnou technologií FUTTEC

30. 03. 2020, Společnost IWME a.s., výhradní licencovaný výrobce zařízení pro mikrovlnné opravy asfaltových komunikací technologií FUTTEC, nabízí správců komunikací k využití sestavu FT3 samostatně nebo s dvoučlennou pracovní četou. Četa je vybavena soupravou s mikrovlnnou technologií FUTTEC pro opravy výtluků a vozidlem. Nabídka je časově omezena do 30. dubna 2020.

Image

Ukázková oprava v Brně

20. 03. 2020 Předvedení mikrovlnné technologie FUTTEC na opravy vozovek pro Brněnské komunikace a.s., která provádí správu a údržbu komunikací pro město Brno.

Image

"Mikrovlnka" na výtluky. Unikátní stroj vědců z Brna opraví silnice i v zimě

05. 03. 2020, Na nepříjemné nerovnosti si často stěžují řidiči na silnicích jižní Moravy. S opravou výtluků má pomoci nový unikátní stroj, který vyvinuli vědci z Akademie věd České republiky s odborníky z brněnského Vysokého učení technického. Pracovali na něm od roku 2011.

Image

Mikrovlnná technologie FUTTEC připravuje vstup na zahraniční trhy

01. 03. 2020, Společnost FUTTEC a.s. navázala v listopadu loňského roku aktivní spolupráci s agenturou CzechTrade.

Image

Napsali o nás: Proplout asfaltem

27. 02. 2020, V Česku vzniklo několik unikátních projektů, které mají zlepšit opravy silnic. Jejich zavádění ale vázne

Image

napsali o nás: Jak rychle a efektivně opravit výmoly? Mikrovlnkou!

25. 02. 2020, Správy silnic s úspěchem testují na opravy výtluků mikrovlnku!

Image

Reportáž o technologii FUTTEC na TV Nova

17. 02. 2020, Silničáři testují mikrovlnný stroj

Image

Technologie budoucnosti.Česká firma opravuje výmoly na silnicích revoluční metodou

22. 01. 2020, České silnice patří k nejhorším v Evropě. Výmoly a výtluky nejenom zvyšují riziko dopravních nehod, ale vedou i ke škodám na automobilech. Výrazně změnit neutěšenou situaci by mohla revoluční technologie, kterou představila společnost Futtec.

Image

Oprava na D2 přestože mrzlo - tisková zpráva

09. 01. 2020, FUTTEC opravil pro ŘSD výtluky na D2, přestože mrzlo

Image

Domov Sulická - tisková zpráva

26. 11. 2019, FUTTEC zdarma opravil výtluky u domova Sulická

Image

Silniční konference - tisková zpráva

01. 11. 2019, FUTTEC, a.s. získal od Evropské komise dotaci 1,8 mil. EUR na mikrovlnnou technologii oprav silnic

Image

TECHNOLOGIE FUTTEC ZÍSKALA PEČEŤ KVALITY

28. 06. 2018, Společnost FUTTEC a.s. získala pečet kvality SEAL of EXCELLENCE, která je vydávaná Evropskou komisí vysoce konkurenčním projektům.

Image

JARO OBNAŽILO ČESKÉ TANKODROMY. ZNIČENÉ KOLO ZAPLATÍ POJIŠŤOVNA

28. 03. 2017, Tuhé mrazy a častější střídání teplot nad a pod nulou si přes zimu ošklivě pohrály se stavem českých silnic. Podle silničářů je letošní situace horší než poslední dvě jara. Díra ve vozovce poničí pneumatiky i podvozky.

Image

NEJSME TAK BOHATÍ, ABYCHOM MOHLI SILNICE OPRAVOVAT LEVNÝM MATERIÁLEM

20. 12. 2017, Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing. Rostislava Nídla důvody toho, proč se řidičům na českých silnicích nejezdí dobře a především bezpečně. sou podle Ing. Rostislava Nídla důvody toho, proč se řidičům na českých silnicích nejezdí dobře a především bezpečně.